Skip to main content

Najlepsze noclegi i restauracje w Tojej oklicy. Sprawdź!

BLOG

Dlaczego warto zainwestować w zakup domu od dewelopera?

Dodaj komentarz

Zakup domu prosto od dewelopera wiąże się ze sporym wydatkiem pieniężnym. Nabycie nieruchomości od doświadczonego dewelopera daje nam pewność, że budynek został wykonany z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz wysokiej klasy materiałów. Możemy to zweryfikować sprawdzając odpowiednie dokumenty. Podstawowym czynnikiem dającym ogromną korzyść podczas zakupu domu od dewelopera jest jej lokalizacja. Mały inwestor nie byłby w stanie nabyć gruntów w centrum miasta pod budowę domu. Niewątpliwie jedną z zalet nabycia domu od dewelopera, są przysługujące nam korzyści wynikające z ustawy deweloperskiej. Polega ona na ustawowej odpowiedzialności sprzedawcy za wady fizyczne i prawne. Warto tu zaznaczyć, że udzielenie gwarancji nie jest obowiązkowe. Takie świadczenie przysługuje nam w momencie zawarcia pisemnej umowy nabycia nieruchomości wraz z wszelkimi warunkami jej nabycia. 

Wybór dewelopera

Kluczowym aspektem jest wybór odpowiedniego dewelopera. Korzystając z usługi takiej firmy jak Deweloper Amaro - apartamenty na sprzedaż, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku, masz gwarancje że mieszkania będą wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Współpraca z doświadczoną pracownią architektoniczną pozwala na stosowanie sprawdzonych rozwiązań oraz materiałów. Na każdym etapie firma Amaro Investment służy fachową radą, przeprowadzając klienta przez cały proces zakupu nieruchomości. Dodatkowo firma dysponuje kompleksem dwunastu nowoczesnych apartamentów w budynkach w zabudowie szeregowej https://amarodeweloper.pl/oferta/willowa-apartamenty-2/, które zlokalizowane są niedaleko terenów zielonych. 

Wygoda i oszczędność czasu

Podczas zakupu nieruchomości od dewelopera nie musimy tracić czasu na zbędne formalności związane z budową domu, czy projektem. Nie musimy martwić się o zakup gruntu pod budowę domu, sprawdzenia stanu prawnego, czy jakichkolwiek formalności związanych z możliwością realizacji inwestycji na tej działce. Unikamy w ten sposób załatwiania jakichkolwiek zezwoleń, które wiążą się z prawomocną decyzją o pozwolenie na budowę, czy w późniejszym czasie na jej użytkowanie. Zatrudniając ekipę budowlaną, czy kierownika budowy nie mamy stuprocentowej gwarancji co do ich doświadczenia, skuteczności, czy też poprawności wykonania roboty. Przecież wynajmujemy ich po to by dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. Dlatego często korzystamy z ich porady. Niestety, w większości przypadków doradztwo wynika z faktu uniknięcia dodatkowych prac na ich rzecz. 

Samodzielna budowa

Gdy decydujemy się na samodzielną budowę domu musimy sprostać wielu obowiązkom, jakie nakłada na nas prawo budowlane. Jesteśmy zobowiązani do wyznaczenia i oznaczenia terenu budowy, musimy załatwić kierownika budowy, spośród wielu ofert firm budowlanych wybrać tą odpowiednią, która spełni nasze oczekiwania. Czasami wiąże się to także z załatwieniem materiałów budowlanych na budowę,  a także musimy zapewnić poprawne wykonanie wszystkich czynności w tym również wszelkie elementy związane z rozliczeniem finansowym. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.