Skip to main content

Najlepsze noclegi i restauracje w Tojej oklicy. Sprawdź!

AKTUALNOŚCI

Konferencja O przeszłości i przyszłości. 10 lat Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami PAU

Dodaj komentarz

11 stycznia 2024 roku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. We współpracy z Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowana zostanie konferencja "O przeszłości i przyszłości. 10 lat Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami PAU". To jubileuszowe spotkanie stanowi zarówno okazję do refleksji nad osiągnięciami Komisji, jak i zachętę do tworzenia przyszłych planów i wyzwań.

Na jakie konferencje w Krakowie warto pójść?

Dyskusje o kulturze

Głównym celem konferencji będzie rozważanie przeszłości i przyszłości sektora kultury i mediów. Organizatorzy stawiają szereg istotnych pytań, które mają pobudzić dyskusję i refleksję nad kształtem kultury i mediów w XXI wieku. Czy kultura może stać się "brakującym ogniwem", które pomoże nam radzić sobie z wyzwaniami współczesności? Czy paradoksy stojące przed liderami i menadżerami kultury i mediów są rozwiązywalne? Jakie zmiany czekają współczesne media, a także jak zachować różnorodność, wewnętrzną złożoność i lokalny kontekst praktyk kulturowych, organizacji i instytucji oraz polityk kulturalnych w erze hiper-ekspansji formalnych i globalnych organizacji?

Przebieg konferencji

Podczas konferencji przewidywany jest panel dyskusyjny oraz referaty, które dostarczą wglądu w różne aspekty sektora kultury i mediów oraz zainspirują do tworzenia nowych strategii i rozwiązań. Szczegółowy program jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Ciekawe konferencje w Krakowie

Przestrzeń do wymiany zdań

Komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą m.in. dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska, prof. UJ, dr Joanna Szulborska-Łukaszewicz i dr Anna Pluszyńska, pracował nad stworzeniem solidnej platformy do wymiany myśli i doświadczeń w dziedzinie zarządzania kulturą i mediami.

Jaka jest przyszłość kultury?

Organizatorzy konferencji, Polska Akademia Umiejętności i Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, starali się stworzyć przestrzeń, w której eksperci, badacze, i praktycy związani z kulturą i mediami, mogą wspólnie zastanawiać się nad wyzwaniami przyszłości tego sektora. Jesteśmy ciekawi, w jakich barwach maluje się przyszłość instytucji kultury i kadr kultury, jak zmienne otoczenie wpływa na przyszłość sektora kultury oraz z jakimi możliwościami i wyzwaniami będziemy się mierzyć.

Konferencja "O przeszłości i przyszłości: 10 lat Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami PAU" będzie nie tylko celebracją osiągnięć, ale także inspiracją do dalszego rozwoju i refleksji nad rolą kultury i mediów we współczesnym społeczeństwie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.