Skip to main content

Najlepsze noclegi i restauracje w Tojej oklicy. Sprawdź!

BLOG

Zakopane - Morskie Oko: Kompletny przewodnik po dojeździe busem

Dodaj komentarz

Zakopane, perła Tatr, to miejsce, które każdego roku przyciąga miliony turystów. Jednak to nie tylko Krupówki i góralska kultura przyciągają ludzi do tego zakątka Polski. Morskie Oko, ukryte głęboko w sercu Tatr, jest jednym z największych skarbów, które można odkryć podczas wizyty w Zakopanem.

Morskie oko - busy i kursy z Zakopanego na Morskie Oko

Dlaczego warto wybrać się busem z Zakopanego do Morskiego Oka? 

Choć wiele osób decyduje się na dojazd własnym samochodem, korzystanie z busów z Zakopanego na Morskie Oko staje się coraz bardziej popularne. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wygodę. Nie musisz martwić się o miejsce parkingowe, które w szczycie sezonu jest prawdziwym rarytasem. Ponadto, korzystając z busa, przyczyniasz się do ochrony środowiska, ograniczając emisję spalin. Dodatkowo podróż busem pozwala na relaks i podziwianie malowniczego krajobrazu Tatr bez konieczności skupiania się na drodze.

Gdzie i kiedy odjeżdżają busy na Morskie Oko? 

Autobusy na trasie Zakopane — Morskie Oko odjeżdżają z Al. 3 Maja Dolne, st. 1. Częstotliwość kursów zależy od pory roku i dnia tygodnia, ale w szczycie sezonu Zakopane — Morskie oko busy kursują niemal co pół godziny. Warto jednak sprawdzić aktualny rozkład jazdy, aby uniknąć niespodzianek. W sezonie letnim, kiedy słońce wschodzi wcześnie i zachodzi późno, pierwszy bus może odjeżdżać już o świcie, dając możliwość podziwiania Morskiego Oka w pierwszych promieniach słońca.

Bus na Morskie Oko

Jakie są koszty podróży busem? 

Cena biletu busa z Zakopanego na Morskie Oko w jedną stronę wynosi około 15 złotych. Bilety można nabyć online, co pozwala uniknąć kolejek i zapewnić sobie miejsce, lub bezpośrednio u kierowcy. Jeśli decydujesz się na zakup u kierowcy, pamiętaj o dokładnej kwocie, aby przyspieszyć proces sprzedaży. Dla grup zorganizowanych oraz rodzin z dziećmi często oferowane są zniżki, więc warto zapytać o taką możliwość.

Czy warto korzystać z busów w porównaniu do własnego samochodu?

Jak już wspomniano, korzystanie z busów ma wiele zalet. Po pierwsze, nie musisz martwić się o parking. Po drugie, jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie. Co więcej, podróż busem pozwala na relaks i podziwianie krajobrazu bez konieczności skupiania się na drodze. Jeśli dodamy do tego fakt, że droga do Morskiego Oka jest często zatłoczona, a parkingi przy samej Palenicy Białczańskiej są ograniczone, wybór busa na Morskie Oko wydaje się być optymalnym rozwiązaniem.

Jak przygotować się do wycieczki do Morskiego Oka? 

Morskie Oko to nie tylko jezioro, ale także wspaniały szlak górski. Warto więc zadbać o odpowiedni strój i obuwie. Pamiętaj o zabraniu wody, przekąsek oraz aparatu fotograficznego. Mimo że szlak jest dobrze oznakowany, warto mieć ze sobą mapę czy kompas. I pamiętaj, pogoda w górach jest zmienna, więc nawet latem warto mieć ze sobą ciepłą kurtkę.

Kursy z Zakopanego na Morskie Oko dla Turystów

Ciekawostki o Morskim Oku

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach. Jego nazwa pochodzi od dawnych legend, które mówią o "oku morza", które obserwuje każdego, kto nad niego przychodzi. Otoczone jest majestatycznymi szczytami, które odbijają się w krystalicznie czystej wodzie jeziora, tworząc niezapomniany widok.


Zakopane i Morskie Oko to miejsca, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jeśli zastanawiasz się nad dojazdem, wybór busa na Morskie może okazać się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko wygodne, ale także ekologiczne rozwiązanie. Bez względu na to, jak zdecydujesz się dotrzeć do Morskiego Oka, niewątpliwie będzie to niezapomniana przygoda!

 

Żródła:

https://podroze.onet.pl/polska/malopolskie/morskie-oko-w-tatrach-badania-szlaki-historie-ciekawostki/4f0ehgm

https://truckfocus.pl/nowosci/7476/solarisem-nad-morskie-oko

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.