Skip to main content

Najlepsze noclegi i restauracje w Tojej oklicy. Sprawdź!

BLOG

Ścieżki w koronach drzew — wyjątkowa atrakcja turystyczna

Chętnie spędzasz wolny czas na łonie natury, podziwiając z bliska florę i faunę? Jeśli brakuje Ci pomysłu na spędzenie weekendu, wybierz się na spacer po ścieżkach w koronach drzew. Trasy widokowe wśród drzew znajdują się zarówno w Polsce, jak i u naszych sąsiadów — w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Pozwalają na bliski kontakt z przyrodą. Większość z nich stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną nie tylko dla osób z dobrą kondycją, ale także dla dzieci i niepełnosprawnych. Na „spacerze w chmurach” przyda się z pewnością kurtka przeciwdeszczowa i wygodne obuwie. Gdzie w Polsce znajdują się ścieżki w koronach drzew i co oferują?

Ścieżka w koronach drzew | Krynica Zdrój

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy Zdroju — czym się wyróżnia?

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy Zdroju to pierwszy i najbardziej znany obiekt tego typu w Polsce, który udostępniono w 2019 roku. Znajduje się w otoczeniu lasów pasma Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. Należy do głównych atrakcji regionu. Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza jest dłuższa niż molo w Sopocie — ma 1030 m długości. Spacerując deptakiem wspartym na 18 wieżach wsporczych i 87 słupach, turyści mogą z bliska podziwiać buki, jodły i świerki, ale nie tylko. Atrakcji jest tu znacznie więcej.

Jeśli planujesz wypoczynek na Sądecczyźnie i spacer ścieżką w koronach drzew w Krynicy Zdroju, nie zapomnij o rezerwacji noclegu. Wybierz przytulny hostel Pokoje Gościnne Zygmuntowska zlokalizowany w pobliżu centrum komunikacyjnego Nowego Sącza. Bez problemu dojedziesz stąd w każde miejsce Beskidu Sądeckiego, nawet bez własnego samochodu.

Jakie atrakcje oferuje ścieżka w koronach drzew w Krynicy Zdroju?

Zastanawiasz się, co oprócz ścieżki w koronach drzew w Krynicy Zdroju zwiedzić w Nowym Sączu i okolicy? Zapoznaj się z rankingiem Top 10 atrakcji turystycznych w Nowym Sączu i okolicach, który ułatwi Ci zaplanowanie wypoczynku. Poza pięknymi widokami i bliskim kontaktem z naturą pierwsza i najdłuższa w Polsce ścieżka w koronach drzew oferuje walory edukacyjne — gry, zagadki i tablice informacyjne o mieszkających tu w przeszłości Łemkach, o atrakcjach przyrodniczych i kulturowych. Ścieżka łączy się z drewnianą wieżą widokową o wysokości 49,5 m, na którą można wejść lub wjechać kolejką. Przy zejściu z wieży na dzieci i dorosłych czeka kolejna atrakcja — najdłuższa w Polsce stalowa zjeżdżalnia mierząca 60 m.

Wieża widokowa niedaleko Nowego Sącza

Dlaczego warto wybrać się na spacer ścieżką w koronach drzew w Poznaniu?

Kładka spacerowa w koronach drzew w Poznaniu znajduje się nad doliną rzeki Szklarki i blisko jeziora Malta. Sąsiaduje z poznańskim ogrodem zoologicznym. Oddano ją do użytku w 2020 roku. Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu to trakt spacerowy o długości 250 m. W najwyższym punkcie wznosi się na 13 m ponad ziemię. Podczas spaceru warto skorzystać z punktu wypoczynkowo-widokowego, gdzie można usiąść i obserwować przyrodę.

Co oferuje ścieżka w koronach drzew w Parku Dolina Wkry w Podmiechówku?

W pobliżu Warszawy, we wsi Podmiechówek, znajduje się Park Dolina Wkry, a w nim dydaktyczna ścieżka w koronach drzew o długości ponad 200 m. Wzdłuż całej trasy rozmieszczono tablice z ciekawostkami o ptakach, borsukach, lisach i innych zwierzętach żyjących w okolicy. Podczas spaceru można obejrzeć modele ptaków w naturalnej wielkości i przeczytać informacje o grzybach jadalnych i niejadalnych.

 

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Do tej pory podchodziłam na Turbacz z Nowego Targu i Koninek. Z pozostałych miejscowości nie ...
Nie byłem jeszcze nigdy w Tarnowie, ale muszę przyznać, że z tego, co widzę na ...
Po przeczytaniu tego przewodnika, mam jeszcze większą ochotę wyruszyć na wędrówkę na Turbacz. Z opisanych ...
Super tekst o agroturystyce w jesiennej aurze! Fajnie się czytało i już nie mogę się ...
Sushi na imprezie zawsze super się sprawdza, szczególnie że nie je się go na co ...