Skip to main content

Najlepsze noclegi i restauracje w Tojej oklicy. Sprawdź!

BLOG

Co zobaczyć w Tarnowie i gdzie się zatrzymać?

1 komentarz

Tarnów, czyli drugie pod względem wielkości miasto w Małopolsce, wydaje się miejscem mało docenianym. Większość ruchu turystycznego południowej Polski skupia się na Krakowie, czy w Zakopanem. Warto jednak wpaść na wycieczkę do Tarnowa, gdyż miasto to skrywa w sobie niejedną atrakcję wartą zobaczenia.

nocleg w centrum Tarnowa

Jakie są największe atrakcje Tarnowa?

Tarnów słynie z wielu atrakcji i pięknych zabytków. Ich pełną listę prezentuje strona: Atrakcje i zabytki w Tarnowie, gdzie znajdą Państwo opis każdej atrakcji, wraz z cennikiem i mapką. Jednym z najpiękniejszych zakątków tego miasta jest tarnowski rynek. Znajduje się tutaj gotycko-renesansowy ratusz, który otoczony jest kolorowymi kamienicami. W ratuszu znajduje się obecnie muzeum, a będąc już na miejscu, warto wejść na wieżę ratuszową, z której rozciąga się piękny widok. Warto również zejść z rynku w stronę targowiska miejskiego Burek, które od kilkuset lat niezmiennie stoi w tym samym miejscu. Po spacerze można udać się do lokalnej kawiarni albo restauracji, aby zasmakować tarnowskich przysmaków.

Co zobaczyć na Starym Cmentarzu i Ulicy Wałowej?

Dla osób, które lubią wycieczki po starych cmentarzach, Tarnów będzie obowiązkowym punktem na mapie. Na Starym Cmentarzu w Tarnowie oprócz grobów jeszcze z czasów galicyjskich, można zobaczyć kaplicę rodu Sanguszków, czyli dawnych właścicieli Tarnowa. Warto dodać, że cmentarz w Tarnowie jest starszy niż warszawskie Powązki i Cmentarz Rakowicki. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych tarnowskich ulic jest Ulica Wałowa, która znajduje się w miejscu, gdzie kiedyś były mury miasta. Przy tej ulicy można zobaczyć pomnik Łokietka oraz urokliwa Ławeczka Poetów.

Jakie historyczne zakątki można zobaczyć w Tarnowie?

Pasjonaci historii znajdą w Tarnowie wiele zabytków wartych uwagi. Jednym z nich jest tarnowska Mykwa, czyli łaźnia żydowska, która znajduje się blisko tarnowskiej synagogi. Wart uwagi jest również cmentarz żydowski w Tarnowie, gdzie podczas drugiej wojny światowej zginęło mnóstwo Żydów, których upamiętnia stojący na cmentarzu pomnik. Choć cmentarz na co dzień jest zamknięty, to kluczyk do niego można wypożyczyć w informacji turystycznej przy rynku. 

hotele w Tarnowie

Jaki nocleg w Tarnowie wybrać?

Wybierając się do Tarnowa, warto zadbać o to, aby zarezerwować sobie nocleg. Dobrą propozycją będzie Hotel Gal w centrum Tarnowa przy ul. Dworcowej 5 (Tel: 14 688 99 30), w którym można się zatrzymać podczas wizyty w tym mieście. Hotel Gal ma świetną lokalizację, ponieważ znajduje się naprzeciwko dworca PKP w Tarnowie. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację, a obok obiektu znajduje się bezpłatny parking dla gości. Hotel Gal oferuje również dodatkowe udogodnienia: pyszne śniadania oraz strefę relaksu, czyli mini spa, tak aby każdy gość mógł wypocząć po ciężkim dniu zwiedzania miasta. Dla niepełnosprawnych gości przygotowano windę oraz podjazd. To miejsce, które świetnie nada się na bazę wypadową do zwiedzania urokliwego Tarnowa.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Robert · 5 miesięcy temu
    Nie byłem jeszcze nigdy w Tarnowie, ale muszę przyznać, że z tego, co widzę na zdjęciach, to miasto ma w sobie taką energię, która w jakiś sposób mnie do siebie przyciąga... Chyba będę musiał tam sobie zrobić wycieczkę w najbliższym czasie.